0

Ve Velké Británii otestovali závodní automobil s motorem ze stíhacího letounu.

Vidělo: 1497 lidí

Tým vývojářů nadzvukového automobilu Bloodhound zveřejnil na svém YouTube kanálu video testů proudového motoru, který byl nainstalován do automobilu.

Instalace do Bloodhoundu proudového motoru EJ200, který využívají stíhací letouny Eurofighter Typhoon, se stala velkým úspěchem týmu vývojářů. „Instalace motoru ze stíhacího letounu do automobilu je velmi těžký úkol, nám se však podařilo vyřešit tento problém," řekl Stuart Edmonson, ředitel inženýrského oddělení projektu.

K testům vozidla využili jednu z drah letiště Cornwall Airport Newquay. Vozidlo řídil řidič Andy Green. Snímače potvrdily, že motor během testů dosáhl režimu forsáž.

Na konci října mají vývojáři v úmyslu poprvé otestovat Bloodhound s proudovým motorem na silnici. Podle jejich výpočtů by automobil měl během testů dosáhnout rychlosti 320 km/h.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.