0

Poruchy, po kterých je lepší se zbavit auta

Vidělo: 1657 lidí

S velkou touhou a velkým rozpočtem se dá určitě opravit skoro všechno. Navíc, když vezmeme v úvahu moderní úroveň diagnostického vybavení a technologie. Ale bohužel existují i takové nehody, od kterých je lepší běžet, jako by vám hořelo za patami.

S velkou touhou a velkým rozpočtem se dá určitě opravit skoro všechno. Navíc, když vezmeme v úvahu moderní úroveň diagnostického vybavení a technologie. Ale bohužel existují i takové nehody, od kterých je lepší běžet, jako by vám hořelo za patami.

Koroze

Skutečnost, že naše vozy jsou provozovány za mimořádně nepříznivých podmínek, je všeobecně známá. Jsou to vlastnosti klimatu a samozřejmě chemie, která je na našich silnicích široce používána. Není divu, že je koroze běžná. Rzí netrpí nejen karoserie, ale také části podvozku, jako například detaily výfukového systému a závěsných prvků.

Pokud jste spatřil první stopy koroze, i když jen povrchové, připravte se na výměnu dílů. Protože léčba takových „ran" bude každopádně dražší: buď je třeba spousta peněz, nebo budou opravy levné, ale naprosto k ničemu. Pokud při hledání ojetiny uvidíte, že trpí korozi, radši se podívejte po nějaké jiné variantě.

Porušení geometrie karoserie

Pokud je vaše auto po nehodě, je pravděpodobné, že geometrie karoserie již není 100 %. A to nemusí být nutně způsobenou vážnou nehodou, stačí relativně malá kolize. Porušení geometrie karoserie je nebezpečné nejen poškozením vzhledu. Kvůli skrytému poškození se může zhoršit ovladatelnost vozidla, což nakonec ovlivní bezpečnost.

Náprava porušení geometrie karoserie je jednou z nejdražších operací. Pokud se potýkáte s takovým problémem, auto je lepší prodat.

Silné opotřebení motoru

Pokud máte staré auto, problémy s motorem se mohou stát hlavní příčinou pro tyto dvě možnosti. První z nich je generální oprava motoru. Jak pochopit, že ji potřebujete? Samozřejmě až po důkladné diagnóze a individuálním přístupu. Pokud však váš motor začal „jíst" hodně oleje, z výfuku se valí hustý šedý nebo černý kouř, tak je nejvyšší čas na opravu. Téměř jistě to nebude levné.

Vadná automatická převodovka

Tento odstavec potřebuje trochu vysvětlení. Moderní automobily jsou vybaveny poměrně širokým rozsahem převodovek, které se navzájem konstruktivně liší. Jsou to klasické automatické převodovky, variátory a robotické převodovky s jednou spojkou, roboty se dvěma spojkami atd. Ale obyčejný člověk nazývá převodovku se dvěma pedály automatickou, takže v tomto případě máme na mysli všechny tyto transmise.

Navíc mají společný faktor, kterým jsou vysoké náklady na opravu ve srovnání s klasickou „mechanikou". A navíc oprava takové převodovky není levná. Připravte se na to, že 1 000 eur je minimální částka, kterou budete muset zaplatit.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.