0

Automobilový expert vysvětlil, proč není třeba rozehřívat auto v zimě

Vidělo: 1672 lidí

Automobilový expert Jason Fenske vysvětlil, proč není třeba rozehřívat auto v zimě. Své myšlenky sdělil na svém YouTube kanálu Engineering Explained.

Fenske podotýká, že většina aut je vybavena injektorovým systémem přívodu paliva, který umožňuje bezpečně rozehřát motor pomalou jízdou. Injektorový systém zvládne i minusové teploty, tvrdí expert. V tom je jeho rozdíl od karburátorů, jichž se užívalo v minulém století a díky nimž vznikl názor, že v zimě musí auto před jízdou stát nějakou dobu s běžícím motorem.

Kromě toho, jízda rozehřívá motor lépe, než tradiční rozehřátí. Fenske tvrdí, že nebezpečí rozehřátí motoru bez jízdy spočívá v tom, že benzín se může dostat do oleje a urychlit opotřebování motoru.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.