0

Byla uvedena nejbezpečnější auta roku 2017

Vidělo: 1540 lidí

Evropská organizace pro nezávislé crash testy (NCAP) vyjmenovala nejbezpečnější auta roku 2017.

Na portálu organizace se praví, že vítězové byli zvoleni v šesti různých kategoriích kvůli tomu, že se auta různé třídy nedají zhodnotit z bezpečnostního hlediska.

Při sestavení žebříčku brali experti do úvahy míru bezpečnosti dospělých cestujících a dětí, bezpečnost chodců a systém „aktivní bezpečnosti," který předpokládá souhrn konstrukčních a provozních vlastností auta.

Ve vyšší třídě byl nejbezpečnějším shledán Volkswagen Arteon.

V kategorii „kompaktní crossover" se nejlépe projevil Volvo XC60.

V kategorii „mini crossover" byl za nejbezpečnější uznán Volkswagen T-Roc. Stupeň bezpečnosti jeho dospělých cestujících byla odhadnuta na 96%, dětí na 87%, chodců na 79% a „aktivní bezpečnost" na 71%.

Ve třídě B (malá auta) byl uznán za nejbezpečnější Volkswagen Polo. Experti vysoce zhodnotili stupeň bezpečnosti dospělých, dětí a chodců (96%,85% a 76%), avšak systém „aktivní bezpečnosti" daného modelu získal pouhých 59%.

V kategorii „kompaktvan" označili znalci za nejbezpečnější Opel Crossland X, jeho bezpečnost pro dospělé cestující byla odhadnuta na 85%, dětí na 84%.

Nízké body získala stupeň bezpečnosti chodců a systém „aktivní bezpečnosti": 62% a 57%.

V kategorii „malé rodinné auto" byly nejbezpečnějšími shledány hned dva modely Subaru: Impreza a XV.

 

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.