0

Švédové provedly crashtesty rezavých ojetých aut

Vidělo: 1640 lidí

Švédská pojišťovna Folksam a nezisková Asociace majitelů domů provedly nárazové zkoušky rezavých ojetých aut. Pro testy byla zvolena auta, jejichž věk přesahoval deset let. Píše o tom portál Ny Teknik.

Pro crashtesty byly nakoupeny hatchbacky Volkswagen Golf páté generace a také sedany a univerzály Mazda6 první generace. Zkoušky se prováděly podle pravidel organizace Euro NCAP, která platila v době, kdy byla tato auta vyrobena. Prováděly se čelní nárazy se 40procentním přesazením, imitace bočního nárazu a náraz do sloupu.

V roce 2004 získal nový Volkswagen Golf V pět hvězd podle výsledků nárazových zkoušek Euro NCAP a dostal celkem 33 bodů. Ojetý Volkswagen Golf za ním zaostal o pouhý jeden bod — dostal čtyři hvězdy.

Nová Mazda v roce 2003 dostala v nárazové zkoušce 26 bodů a čtyři hvězdy. Ojetá rezavá Mazda — 18 bodů a tři hvězdy. Jak prohlásili experti Folksam, pravděpodobnost smrti v havárii v takovém autě je o 20 procent vyšší než v nové Mazdě6

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.