0

Výrok Kalouska ohledně Maďarska naštval uživatele internetu

Vidělo: 1395 lidí

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociálních sítích vyjádřil k aktuální situaci týkající se vlády maďarského premiéra Viktora Orbána. Ve svém příspěvku suvedl, že TOP 09 podporuje postoj europoslanců. Také dodal, že pokud by i u nás demokracie zdegradovala tímto způsobem, přál by si mezinárodní tlak také.

„Poslanci SPD, KSČM a ODS na plénu sněmovny hanobí ty europoslance, kteří podpořili řízení Evropské komise proti Orbánovu režimu. Poslanecký klub TOP 09 podporuje postoj našich europoslanců. Kdyby demokracie u nás zdegradovala na úroveň Maďarska, přál bych si mezinárodní tlak také," okomentoval dění Kalousek na svém facebokoovém účtu.

Jeho názor však uživatele sociálních sítí rozdělil na dva tábory. Někteří s jeho výrokem souhlasili, ostatním se však jeho názor nelíbil a dali to jasně najevo.

„Ha, takže konečně se vybarvil. On by byl schopen jít proti vlastní zemi. Tak nevím, jestli se hodí spíš vlastizrádce nebo kolaborant (…)," napsal jeden z uživatelů na Facebooku.

„Hmmm… Mám takový pocit, že Kalousek se pokouší o politickou sebevraždu," vyjádřil svůj názor další ze čtenářů.

„Myslím, že váš postoj asi nikoho nepřekvapuje. „Kdyby demokracie u nás zdegradovala na úroveň Maďarska" (nevím, co bych si pod tím měl představit), jistě byste podpořil bratrskou pomoc spojeneckých vojsk a stál s vlajkou EU na prvním tanku." I takový názor se objevil pod příspěvkem předsedy TOP 09.

Objevily se ale i slova podpory a někteří z uživatelů Facebooku s Kalouskem souhlasili.

„Děkuji TOP 09… Bojujete za nás, za svobodu této země," napsala jedna ze zastánkyň Kalouska.

„Díky, že neuhnete," napsal jeden z uživatelů Facebooku. I další příznivci dali jasně najevo, že s výrokem Kalouska souhlasí: „Díky Mirku — si stožár, co nás chrání — děkuji."

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.