0

Praha by se měla více zapojit do pomoci uprchlíkům, tvrdí představitel Zelených

Vidělo: 1347 lidí

Člen předsednictva Evropské strany zelených Michal Berg se v pořadu RegionálníTelevize.cz vyjádřil k situaci s nepřijímáním uprchlíků v Česku. Podle něj se v zemi pro vyřešení migrační krize dělá málo.

V rozhovoru s moderátorkou „Rozhovor s…" Berg prohlásil, že podporuje pozici pražských Zelených, kteří jdou do komunálních voleb s tím, že chtějí ubytovat pět tisíc afrických imigrantů.

„Pražští Zelení chtějí, aby se Praha jako jedno z nejbohatších měst Evropy více zapojila do pomoci lidem, kteří to potřebují, což si myslím, že je věc, která je naprosto rozumná, lidská a která je ve chvíli, kdy tu jsou takoví lidé, kteří potřebují pomoci, na místě," řekl.

Zároveň dodal, že v situaci se syrskými sirotky se zatím dobře nevyzná, neboť se věnuje kampani pro komunální volby na Vsetíně. Ale ještě jednou zdůraznil, že pokládá stanovisko českého premiéra Andreje Babiše ohledně přijímání migrantů za nesprávné.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.