0

Zaorálek přišel na to, jak zabránit opakování Mnichovské dohody.

Vidělo: 1303 lidí

Člen Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda zahraničního výboru Lubomír Zaorálek se domnívá, že by mělo Česko spoléhat na své spojence, čímž by se mělo zabránit opakování Mnichovské dohody. Tvrdí, že právě proto by měla ČR posílit své členství v Evropské Unii a NATO.

Na příkladu dřívějších historických událostí uvedl, co by mohlo zabránit bezmocnosti Česka ve světě, v němž, jak sám uvádí, přibývá siláckých vůdců, kteří prosazují politiku síly a nerespektování pravidel mezinárodního řádu a práva. Zaorálek přitom spoléhá na stejné spojence minulého století, kteří však Československo před Hitlerem ochránit nedokázali.

„Je třeba posilovat naše členství v Unii a Alianci, které jediné mohou zabránit tomu, abychom zůstali bezmocní sami přede dveřmi, jak se nám to stalo před 80 lety v Mnichově," napsal politik na své facebookové stránce.

Dne 29. září 1938 byla uzavřena Mnichovská dohoda, podle které bylo pohraniční území Československa, Sudety, předáno Německu. Představitelé Velké Británie, Francie, Německa a Itálie podepsali dohodu, která umožnila Adolfovi Hitlerovi zabavit Sudety a pak i další regiony země. Také Polsko se aktivně účastnilo rozdělení, i když se nezúčastnilo jednání v Mnichově.

Současně západní země zablokovaly snahy Sovětského svazu pomáhat Praze. Moskva byla připravena podpořit Prahu na její žádost, ale představitelé Sovětského svazu nebyli na jednání zavoláni. Stejně tak nebyli českoslovenští lídři vpuštěni do místnosti, v níž se řešil osud jejich země.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.