0

Profesor Přibáň: Zeman je hanebně rasistický

Vidělo: 1334 lidí

Sociolog a profesor právní filozofie Jiří Přibáň tvrdí, že pro Českou republiku je nyní základní otázkou její role v Evropě. Nemusí se však uzavírat do sebe a mít strach z cizích vlivů a migrace. Píše o tom portál Reflex.

Podle Přibáně nejsou Češi většinou schopni rozlišit mezi politickými uprchlíky a ekonomickými migranty a bojí se obou dvou. Tento strach je hlavně podporován politiky, kteří skandalizují populární mýty o migrantech, jako třeba prudký narůst sexuálního obtěžování ze strany muslimů a zvyšování kriminality, tvrdí sociolog. Jak uvádí Reflex, je nutno si připomenout, že v Česku je míra sexismu a diskriminace mnohem větší než v zemích západní Evropy, třeba v Německu, kde s nárůstem migrantů došlo k poklesu kriminality. Podle sociologa se zde vůbec nejedná o náboženství, připomeňme si Indii, zemi původu hinduismu a budhismu, kde je míra sexuálního násilí obrovská.

Sociolog také dodává, že strach z migrantů je uměle vytvářen českými politiky, pro něž je výhodná situace „boje proti někomu", ať už je to boj proti muslimům, uprchlíkům, strach z Evropské unie nebo z Rusů. „Média stejně jako politika bývají vyhrocená," říká Přibáň. Nevylučuje ani možnost politického převratu. Tvrdí, že situaci značně zhoršuje také prezident republiky Miloš Zeman, kterého značně kritizuje a obviňuje z hrozných předsudků, násilí a dokonce i z rasismu vůči Romům. „Evropská integrace ukázala, že čeští Romové, když odejdou z této země, protože nemohou či nechtějí tu žít, se třeba v Británii stávají policisty, učiteli, podnikateli…." říká a dodává: „Tady se prezident země na toto etnikum dívá takovým opravdu primitivním, hanebně rasistickým způsobem."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.