0

ANO ztratilo Brno!

Vidělo: 1287 lidí

Tak tohle čekal málokdo! Úterní povolební jednání o podobě koalice na brněnském magistrátu přineslo nečekaný zvrat. Vítězné ANO se v koalici neobjeví. Ostatní čtyři strany, které se do brněnského zastupitelstva dostaly, vytvoří vlastní koalici, kterou povede Markéta Vaňková z ODS.

Ještě v pondělí ráno to vypadalo na koalici ANO, ODS, KDU-ČSL a ČSSD, kterou měl vést Petr Vokřál z ANO.

V úterý odpoledne však Markéta Vaňková na mimořádném povolebním briefingu sdělila, že se ODS dohodlo s ostatními politickými silami a ANO v koalici nebude.

„Během dnešního dne se otevřela další koalice, kterou považuji za lepší. Společně jsme se dohodli na programových prioritách a všichni čtyři jsme se dohodli na tom, že je to to nejlepší pro Brno," uvedla Vaňková.

ODS v Brně získala 14 mandátů, KDU-ČSL osm a Piráti šest. Proto tyto strany mohly vytvořit těsnou většinu 28 zastupitelů, ale díky spojení i se sociálními demokraty získají větší převahu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.