0

Hadi útočí na Česko? Kaufland museli zavřít kvůli neznámému plazu

Vidělo: 1309 lidí

Od úterního rána hledají hasiči v orlovském Kauflandu hada, kterého lidé spatřili na prodejně. Zatím se nepodařilo zjistit o jaký druh plaza se jedná a prodejna zůstává uzavřena, informují česká média.

„Dne 9. října v ranních hodinách byla na naší provozovně v Orlové v Okružní ulici zjištěna přítomnost dosud blíže nezjištěného druhu plaza. Okamžitě jsme přijali veškerá nezbytná opatření a prodejna byla uzavřena. Chceme všechny ujistit, že bezpečnost našich zaměstnanců i zákazníků je naší nejvyšší prioritou," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl, cituje ji iDNES.

Dodala, že na místě probíhalo intenzivní hledání ve spolupráci s hasiči a kontaktováni byli také odborníci na plazy.

Situaci okomentoval také velitel Městské policie Orlová: „Na místo jsme vyjížděli na žádost hasičského záchranného sboru, kterému jsme asistovali při evakuaci objektu."

Podle informací ČTK hada zachytil i kamerový systém.

Kaufland oficiálně okomentoval situaci na svém Facebooku: „Milí zákazníci, velice se omlouváme, ale naše prodejna v Orlové je od dnešního dopoledne až do odvolání uzavřena. O opětovném otevření vás budeme ihned informovat. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace."

Nedávno hledali hada v pražských Hlubočepích. Chovatelce se ztratila smrtelně jedovatá mamba zelená, která třicetiletou majitelku již dříve uštkla. Hada později našli asi 200 metrů od domu v zahrádkářské osadě. Pracovník pražské zoologické zahrady chytil prudce jedovatou mambu rukama.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.