0

Deficit piva kvůli globálnímu oteplování. Polsko a Česko jsou v ohrožení

Vidělo: 1492 lidí

Světu hrozí deficit a zánik piva. Důvodem je budoucí globální oteplování. Informují o tom vědci v časopisu Nature Plants, kteří také uvedli, že nejvíce budou trpět pivní státy.

Pomocí klimatického modelu se vědci pokusili podívat do budoucnosti, aby zjistili, jak změny klimatu v nejbližších 80 letech ovlivní úrodu lipnicových rostlin (trav).

Výsledky jsou neradostné. Ukázalo se, že kvůli extrémně teplému počasí dojde k deficitu ječmene, což povede k jeho zdražení.

Tím se do ohrožení dostanou klíčoví výrobci piva — Česko, Belgie a Irsko. Zdražení se dotkne Polska (o 377 %), Česka (o 143 %), Kanady (o 133 %) a Ruska (o 30 %).

Vědci také poznamenali, že na výrobu piva připadá pouze šestina ječmene, ostatní jde na výrobu krmiva pro zvířata. V případě deficitu většina poputuje právě hladovému skotu.

Dříve vědci oznámili, že pivo je pro zdraví člověka prospěšné. Ale kvůli alkoholu v pivu má na organismus pozitivní vliv pouze nealkoholické pivo a další produkty z chmelu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.