0

V Číně zemřel Zemanův osobní lékař. Jeho tělo nebylo dosud převezeno do ČR

Vidělo: 1435 lidí

Během cesty českého prezidenta Miloše Zemana do Číny v úterý zemřel lékař Petr Halata, jenž byl součástí delegace. Lidovkam.cz to potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 66letý lékař se specializoval na interní a cestovní medicínu a portál uvádí, že byl nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji.

Prezident Zeman se ze třídenní cesty do Číny vracel v úterý po poledni místního času. Na palubě vládního speciálu se před odletem zjistilo, že Halata chybí. Údajně prý ráno odevzdal pas, ale na odjezd kolony od hotelu na letiště nedorazil. Jelikož se s ním telefonicky nikdo nedokázal spojit, po 20minutovém čekání letadlo Šanghaj opustilo.

„Pan doktor dlouhodobě patřil do skupiny lékařů, kteří zabezpečují po zdravotní stránce zahraniční cesty vrcholných představitelů. Měl s tím široké zkušenosti, nebyl v této oblasti žádným nováčkem," uvedl Lidovým novinám Halatův nadřízený Petr Chmátal. Podle portálu tělo zesnulého lékaře doposud nebylo převezeno zpět do ČR.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.