0

Ať si to všichni zapamatují: Nikdy! Babiš uvedl, že neodstoupí z funkce premiéra

Vidělo: 1396 lidí

Premiér a lídr politického hnutí ANO Andrej Babiš v pátek novinářům řekl, že nikdy dobrovolně neopustí tento státní úřad.

„Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují: Nikdy!," řekl v souvislosti se skandálem, který vypukl v posledních dnech, a s požadavky jeho demise.Poděkoval za podporu prezidentovi republiky Miloši Zemanovi.

Prezident ve čtvrtek večer prohlásil ve vysílání pražské televizní stanice Barrandov, že znovu pověří Babiše složením vlády, pokud dolní sněmovna parlamentu na žádost opozice pošle nynější vládu do demise.

V Česku již několik dní pokračuje skandál kolem šéfa vlády. Záminkou se k němu stala reportáž internetového portálu Seznam Zprávy, v níž se tvrdilo, že Babiš bránil policii v tom, aby vyslechla jeho 35letého syna z prvního manželství Andreje Babiše mladšího, nastrčeného majitele jeho firmy Čapí hnízdo, která získala podvodem dotace z fondů EU v částce dvou milionů eur. Babiš mladší reportérům řekl, že byl násilně odvezen na Krym jedním z pracovníků otcovy firmy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.