0

Meteorologové varovali před náledím. Hrozí v celém Česku

Vidělo: 1341 lidí

Ve všech krajích Česka hrozí v neděli večer náledí. Varovali před ním meteorologové s tím, že opatrní by měli být nejen řidiči ve svých vozech, ale také chodci. Večer se místy může vyskytovat i sněžení.

„V neděli 18. 11. odpoledne a večer k nám postoupí studená fronta od severovýchodu, za ní k nám bude kolem tlakové výše nad Skandinávií proudit studený vzduch,“ uvedli meteorologové.

Společně se studenou frontou bude místy večer sněžit. Sníh však bude na teplejším povrchu odtávat. „V polohách pod 300 m n. m. se zpočátku objeví i srážky smíšené,“ doplnili meteorologové.

Situace se v příštích dnech nezlepší

„Během noci budou teploty klesat pod bod mrazu, mokré povrchy budou namrzat a na neošetřených komunikacích se bude místy tvořit náledí. V důsledku tání sněhu přes den bude docházet k opětovné tvorbě náledí i během dalších nocí,“ stojí ve výstraze.

Situace se tak v nadcházejících dnech příliš nezlepší. „Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké,“ konstatovali meteorologové.

„Řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám,“ uzavřeli.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.