0

Zeman: V Afghánistánu jsme v zájmu našeho národa

Vidělo: 1346 lidí

Na velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády České republiky prezident Miloš Zeman jednoznačně podpořil zahraniční mise a deklaroval, že bude podporovat případné navýšení účasti v Afghánistánu. Informuje o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

„V Afghánistánu jsme proto, abychom bojovali proti islámskému terorismu," prohlásil Miloš Zeman.

Zeman jednoznačně podpořil zahraniční mise AČR a řekl, že bude podporovat případné navýšení účasti českých vojáků v Afghánistánu.

„Jinými slovy zanechme iluzí, že když odejdeme z Afghánistánu, někdo nás nahradí. Jsme odsouzeni k tomu, zůstat tam v zájmu naší civilizace, chcete-li euro-americké civilizace. Civilizace, která není založena na náboženské nenávisti. Civilizace, která se nesnaží vraždit nevěřící a civilní obyvatelstvo. A proto jsme v Afghánistánu. Jsme tam v zájmu našeho národa, protože i naši zemi může kdykoli postihnout teroristický útok, a minimalizace tohoto rizika znamená posilování naší přítomnosti v Afghánistánu společně s třiceti osmi dalšími našimi spojenci. A tento národní zájem, prevence teroristického útoku, je nejsilnější argument, proč je naší povinností v zájmu života našich občanů v Afghánistánu zůstat a proč ústup z Afghánistánu by naopak byl ne jenom zbabělostí, ne jenom popřením našeho národního zájmu, ale také zbytečnou, zmarněnou obětí našich vojáků," řekl prezident na velitelském shromáždění.

Zeman je dlouhodobým zastáncem zahraničních misí a vnímá misi v Afghánistánu jako jednu z nejdůležitějších operací, kterých se česká armáda v posledních letech účastní. Podle něj by i navzdory ztrátám českých vojáků v Afghánistánu Česká republika neměla nic měnit na své účasti na vojenských misích. „Mohu říci, že u Kábulu se bojuje za Prahu a že je to v hlubokém národním zájmu České republiky," prohlásil prezident během každoročního setkání s českými velvyslanci v srpnu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.