0

Opozice vyzvala Zemana, aby už nejmenoval Babiše premiérem

Vidělo: 1392 lidí

Společné prohlášení předsedů ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN vyzývá prezidenta Miloše Zemana, aby nejmenoval premiérem Andreje Babiše, pokud vláda padne.

„Apelují dále na prezidenta republiky Miloše Zemana, aby v případě, že bude vyslovena vládě Andreje Babiše nedůvěra, neprodleně jednal a postupoval v souladu s ústavním pořádkem České republiky a jmenoval předsedu vlády jinou osobu než Andreje Babiše, který ve vzniklé situaci nebude disponovat důvěrou Poslanecké sněmovny," uvádí se v prohlášení.

Podle společného prohlášení opozičních stran by premiér Babiš měl věrohodně vysvětlit okolnosti cesty svého syna na Krym. Strany také vyzvaly předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby přehodnotil podporu Babišova kabinetu.

Po dnešní koordinační schůzce opozice předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl, že i když se lídr SPD Tomio Okamura schůzky nezúčastnil, slíbil, že poslanci hnutí budou hlasovat pro nedůvěru.

Tento pátek proběhne hlasování o nedůvěře vládě. Kdyby však opozice sehnala 101 potřebných hlasů a vláda padla, prezident Miloš Zeman by opět sestavením kabinetu pověřil Andreje Babiše, což uvedl na TV Barrandov.

Opozice věří, že se jim podaří sehnat potřebné hlasy pro vyslovení nedůvěry.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.