0

Turci díky Češkám získávají občanství EU, NCOZ varuje před ochotnou imigrační politikou ČR

Vidělo: 1295 lidí

Češky si účelově berou za muže cizince, zejména Turky, k takovému závěru v prvních dvou letech své činnosti přišla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). V její výroční zprávě je také zmíněn vzrůstající vliv Číny nebo „neobvykle vstřícná“ imigrační politika ve vztahu k Vietnamu. Informuje o tom portál ihned.cz.

Centrála informovala, že občanky Česka vydělávají na manželství s cizinci a tím jim pomáhají získat občanství EU. Největší přízeň podle zprávy mají občané Turecka. Na uzavírání tzv. sňatku pro občanství existují speciální organizační skupiny. A jak bylo uvedeno, není snadné dokázat takový trestný čin.

„Prokázat tuto trestnou činnost není jednoduché, neboť ženy nejsou vyváženy do zahraničí násilím, naopak jsou jim za tyto sňatkové služby poskytnuty nemalé finanční odměny," uvedla NCOZ.

Ve své zprávě centrála také uvedla rostoucí vliv Číny. Připomněla, že česká vstřícnost vůči čínským investorům přilákala do Česka řadu Číňanů. „Již v současné době do ČR proudí velké množství čínských turistů, což přispěje ke zvýšenému zájmu jak ze strany čínských podnikatelů, tak z řad zločinců a organizovaných zločineckých organizací," konstatovala.

Také centrála připomněla obavy z ruských kriminálních autorit a politiků, kteří se podle ní snaží získat české občanství, aby se mohli bránit vydaní do země původu.

„V zájmu získání českého občanství jsou korumpováni nižší i vysoce postavení úředníci, případně i politici na regionální a celostátní úrovni," napsala centrála.

Ve svém prohlášení migrační politiku ČR vůči Vietnamcům Národní centrála proti organizovanému zločinu označila za neobvykle vstřícnou a uvedla, že kriminalita spojena se získáváním víz a legalizací pobytu pro Vietnamce v uplynulých letech mnohem vzrostla.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.