0

Policie v ČR zadržela mezinárodně hledaného cizince a hlavu zločinecké skupiny

Policisté dopadli dne 12. prosince mezinárodně hledanou osobu, která byla v databázi označena jako nebezpečný pachatel. Informovala o tom Policie ČR na svých oficiálních stránkách.

Touto osobou měl být cizinec, konkrétně muž ve věku 55 let. Jak uvádí policie, na hledaného muže byl v roce 2016 vydán mezinárodní zatykač. Cizinec byl podezřelý ze spáchání trestného činu založení organizované zločinecké skupiny a trestného činu lichvy a pokusu vraždy. Za to mu hrozí až čtyři toky odnětí svobody. Daná skupina často páchala zločin za použití střelných zbraní.

Tento cizinec patří k nejhledanějším osobám na území Černé hory. Během skrývání používal muž mnoho falešných identit a padělané doklady. Stejným způsobem postupoval i v ČR. Často však měnil místa, na kterých pobýval.

Během zadržení muže byla zapojena i zásahová jednotka. Cizinec se nejprve pokusil o útěk a poté kladl při zatýkání aktivní odpor. Muž byl následně předán justičním orgánům a bylo rozhodnuto o jeho umístění do vazby. Policie dále informovala, že v současnosti probíhá jednání o tom, že bude muž vydán do Černé hory.

Na této akci se kromě Česka podílelo, v rámci sítě ENFAST, také několik dalších evropských zemí, včetně Švýcarska, Německa, Španělska, Francie apod.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.