0

Češi zachraňují bezdomovce před mrazy

Vidělo: 1371 lidí

Husté sněžení a mrazy, které zasáhly Česko v posledních dnech, by mohly ohrozit životy stovek lidí, kteří zůstali bez domova. Projekt Nocleženka ale bezdomovcům nabízí pomoc.

Díky projektu Nocleženka, který funguje již třetím rokem, může každý člověk zakoupením poukazu za 100 korun darovat konkrétnímu člověku bez domova teplou noc v noclehárně.

Jak uvádí deník Blesk Zprávy, v minulém roce si Nocleženku koupilo celkem 30 tisíc lidí, zatímco letos bylo zakoupeno již 17 tisíc poukazů.

„Z velkého zájmu veřejnosti, médií, známých osobností a influencerů na sociálních sítích je patrné, že pokud českému člověku dává projekt smysl, rád ho podpoří," uvedla pro Blesk Zprávy Nikola Bitalová z Armády spásy, která za projektem stojí.

Noclehárny jsou však prozatím dostupné pouze ve velkých městech, a to v Praze, Brně, Ostravě, Opavě či v Karlových Varech. Jejich kapacita je omezená. Jedna noclehárna má totiž jen kolem 60 lůžek. Například v Praze kapacita zařízení podle Nikoly Bitalové představuje celkem 350 míst.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.