0

Zemřel slavný český herec Stanislav Zindulka

Vidělo: 1376 lidí

V českých médiích se objevila zpráva, že zemřel český filmový a divadelní herec Stanislav Zindulka. Odešel ve věku 86 let.

Informaci o úmrtí herce oznámil Vladimír Procházka, který je ředitelem Činoherního klubu.

„Pan Zindulka byl jedním z předních herců našeho divadla, kde působil od roku 1994,“ řekl Procházka.

Podle informací měl herec zemřít pokojně v rodinném kruhu.

Zindulka se v lednu objevil v Divadle Bez zábradlí, kde měl svou derniéru. Herec se rozhodl, že zde už vystupovat nebude, ale chtěl dál účinkovat v pražském Činoherním klubu či Divadle v Řeznické. Nicméně se po zmiňované derniéře nachladil, a od té doby byl nemocný.

Zindulka byl slavným hercem, který si zahrál nespočet televizních i divadelních rolí. Za vedlejší roli ve filmu Babí léto dokonce získal ocenění Český lev. Herce proslavila například role v seriálu Vlak dětství a naděje, ale zahrál si také v seriálu Ulice či Hospoda. Naposledy se objevil v novém českém snímku Narušitel.

Kromě ocenění Český lev si herec loni v květnu převzal cenu za celoživotní přínos českému humoru v rámci jubilejního festivalu Komedy Fest Plzeň, píší Lidovky. Mimo jiné byl držitelem i Ceny Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.