0

Další odchod! Končí ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková

Vidělo: 1280 lidí

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková je další, která končí ve funkci. Ministryně to oznámila ve středu s odvoláním na rozhodnutí premiéra Babiše.

„Pan předseda vlády Andrej Babiš mě informoval o zamýšlené změně na pozici ministra průmyslu a obchodu. Respektuji toto rozhodnutí. Informovala jsem pana premiéra o rozpracovaných projektech, které jsou velmi aktuální a ve prospěch českých občanů a firem. Termín ukončení mého působení ve funkci je na dohodě pana předsedy vlády s panem prezidentem,” oznámila ministryně v krátkém prohlášení.

Také uvedla, že další komentář oskytně po středečním jednání na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman se s premiérem Andrejem Babišem sejda ve středu ve 13:00.

V pondělí 8. dubna o svém odstoupení informoval i ministr dopravy Dan Ťok, který skončil na vlastní žádost.

Hospodářské noviny uvádí, že Novákovou nahradí předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček.

O konci Novákové se v kuloárech mluví už dlouho. Opozice například žádá její odvolání kvůli nedávnému incidentu, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zachraničních investorů se zástupci ministerstva. Ministryně čelila kritice i v únoru, kdy prohlásila, že důvodem drahých mobilních dat v Česku je přílišné využívání bezdrátových wi-fi sítí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.