0

Triumf bakterií aneb další průnik salmonely do jídelníčků. Češi opět snědli závadné maso

Vidělo: 1325 lidí

Problém se závadným masem zatím nemá řešení. Dnes česká média bijí na poplach v souvislosti s tím, že z Polska byly dovezeny další dvě zásilky kuřecího masa se salmonelou.

Podle informací portálu idnes, jedna zásilka kuřecího masa putovala do stravovacích zařízení v Pardubicích, druhá do Chlumce nad Cidlinou. Podotýká se, že momentálně veterináři maso dohledávají.

Podle slov mluvčího Státní veterinární správy (SVS) Petra Vorlíčka, kolem 100 kilogramů masa bylo zpracováno do pokrmů v provozovně Mix Grill firmy Panda T-P a 15 kilogramů v restauraci Cactus společnosti FA ARIMEX.

„Obě provozovny sídlí v AFI Palace Pardubice. Přibližně polovinu masa, která byla v restauracích zamražena, se podařilo dohledat a bude zlikvidována v asanačním podniku,“ podotkl zástupce zmíněného rezortu.

Podotýká se, že zbytek masa údajně nebyl využit k lidské spotřebě.

Publikace poznamenává, že výrobcem masa byla firma F.H.U. Kubex z města Jelenia Góra.

Vorlíček se domnívá, že riziko nákazy spotřebitelů by mělo být minimální, poněvadž se jedná v obou případech o stravovací zařízení, kde lze předpokládat dostatečnou tepelnou úpravou, které se podrobilo kuřecí maso.

Druhou 300kilogramovou zásilku nyní veterináři dohledávají.

„V tuto chvíli SVS nemá žádnou informaci o tom, že by v souvislosti s konzumací uvedeného masa měl někdo ze spotřebitelů zdravotní problémy,“ uzavřel mluvčí.

Minulý týden se stejný problém řešil v souvislosti se zásilkou polského masa do ČR od firmy Dromico, které se dostalo k firmě Astra maso z Nového Bydžova na Královéhradecku. 

Na závěr se podotýká, že v Česku letos platila od konce února do konce března mimořádná opatření kvůli nálezu salmonely. Tu úřady objevily ve zhruba 700kilogramové zásilce hovězího z Polska. Navíc byla situace zkomplikována tím, že došlo k předchozímu pomalému informování o dovozu masa z jatek, která v polském Mazovském vojvodství porážela nemocné krávy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.