0

Závadný senzor letadla Smartwings mířícího z Brna do Burgasu zapříčinil jeho přistání v Praze

Vidělo: 1277 lidí

Kvůli závadě senzoru přistálo v Praze letadlo společnosti Smartwings mířící z Brna do Burgasu. Žádnému ze 189 cestujících se nic nestalo a posádka je také v pořádku.

Mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková sdělila tuto informaci České televizi.

„Po vzletu se projevila závada na signalizaci, kapitán letounu se z preventivních důvodů rozhodl pro návrat a přistání na letišti v Praze, kde letadlo ve 13:30 bezpečně přistálo,“ sdělila Dufková.

Dodala, že po výměně závadného senzoru bude let cestujících pokračovat. 

Ještě v červnu jsme informovali o tom, že společnosti Smartwings se kupí problémy. Na začátku měsíce musela společnost odklonit nebo zdržet minimálně dva lety. Dokonce kolovaly informace o úmrtí na palubě jednoho z letadel a aby toho nebylo málo, přišla navíc o partnerskou společnost pro letní sezónu.

Let QS 2514 z Prahy do Hurghady (Egypt) měl zpoždění šest hodin. Důvodem byla údajná smrt cestující a porucha na GPS systému.

„Pár minut před odletem žena zkolabovala, okamžitě přijeli lékaři a hasiči a začali ji oživovat. Bohužel neúspěšně,“ uvedla pro Blesk svědkyně incidentu. Ani po tom však cestující neodletěli. „Chvíli jsme čekali a potom nám řekli, že letadlo má závadu, a vrátili nás do odletové haly. Čas odletu nám dali na 6:10 a nabídli nám stravenku za 220 Kč,“ uvedla. Po mnohahodinovém čekání v odletové hale nakonec cestující byli vpuštěni do letadla. „Odletěli jsme v 6:40. Budeme žádat po Smartwings náhradu za zpožděný let, který trval déle než 6 hodin,“ dodala.

A to není vše. Další den došlo k poruše na letu QS 2622 z Prahy do turecké Antalye. „40 minut po vzletu se u letadla projevila technická závada na palubním počítači, nejednalo se o závadu, která by ohrožovala bezpečnost letu. Kapitán se v souladu s bezpečnostními předpisy rozhodl pro návrat zpět na letiště v Praze, aby předešel případným dalším komplikacím v Turecku,“ řekla Vladimíra Dufková a dodala, že byl pro cestující zajištěn náhradní spoj.

Nakonec ještě Ukrajinský úřad pro civilní letectví zakázal společnosti YanAir létat kvůli nedodržování bezpečnostních standardů. To je ovšem další špatná zpráva pro společnost Smartwings, protože od ní měla pro letní sezónu získat jedno letadlo. „Tento výpadek se nám ale daří pokrývat vlastními kapacitami,“ vysvětlila Dufková.

Smartwings je největší česká letecká společnost a jeden z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě patřící do koncernu Smartwings Group. V Česku jako hlavní základnu využívá Letiště Václava Havla Praha. Součástí koncernu Smartwings Group jsou také České aerolinie a dceřiné společnosti Smartwings Poland, Smartwings Hungary a Smartwings Slovakia. Operuje lety z celkem 12 základen v 7 zemích. Lety jsou provozovány v Evropě, Africe, Asii a Americe.

Za rok 2018 společnost Smartwings na svých pravidelných i charterových linkách přepravila 6,1 milionů cestujících. Spolu se sesterskou společností České aerolinie to bylo celkem 8,8 milionů cestujících.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.