0

Problém na pražském letišti: Kvůli nefungujícím validátorům odbavování nabralo na zpoždění

Provoz na Letišti Václava Havla narušila v pátek odpoledne porucha validátorů palubních lístků na obou terminálech. Již přes čtvrt hodiny nedochází k odbavování cestujících. O události informoval server Zdopravy.cz

V pondělí kolem druhé hodiny odpoledne došlo ke kolapsu informačních systémů pro nástup do letadel. V odletové hale se tak hromadí fronty.

„Jedná se o dočasný výpadek validátorů palubních vstupenek na obou terminálech. Problém v tuto chvíli intenzivně řešíme,“ cituje server Zdopravy.cz slova mluvčí Letiště Praha Kateřiny Pavlíkové.

Podle svědků začala na Terminálu 1, kde dochází k odbavování cestujících letících do zemí mimo schengenský prostor, ruční kontrola pasů. Cestující si však museli zpočátku vystát dlouhou frontu.

Později Pavlíková uvedla, že se situace  během dvou desítek minut stabilizovala. Kontrola palubních vstupenek probíhá v ručním režimu. Fronty již zmizely a ke zpoždění letů nedošlo.

„Zavedli jsme dočasně ruční kontrolu palubních vstupenek a během 20 minut se situace stabilizovala. V tuto chvíli již neevidujeme žádné fronty na obou terminálech. Nemáme aktuálně žádné informace o tom, že by tento výpadek měl vliv na zpoždění některého letu. Na odstranění technických problémů validátorů intenzivně pracujeme,“ uvedla serveru Pavlíková.
скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.