0

Chovanec přijel za Zemanem na Hrad

Vidělo: 1506 lidí

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v úterý odpoledne dorazil na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Řešit by měli kauzu Čapí hnízdo a vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání.

Zeman už v půlce září avizoval, že si chce vyslechnout stanovisko Chovance ke kauze Čapí hnízdo a k vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání.

„Mám avizovaný termín schůzky s panem prezidentem. Jsem přesvědčen, že tématem bude fungováním policie a finanční policie obecně. Předpokládám, že pan prezidentem ví o tom, že ministr vnitra nemá ze zákona přístup do živých kauz,“ uvedl Chovanec před časem na Twitteru.

Zeman už se kvůli Čapímu hnízdu sešel s Babišem i ministrem spravedlnosti z hnutí ANO Robertem Pelikánem.

Milost nepřipadá v úvahu

Policie v kauze Čapí hnízdo podezřívá Babiše a místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka z možného zneužití dotace, kterou farma inkasovala. Farma totiž v minulosti patřila společnosti Agrofert, jejímž majitelem byl až do letoška Babiš.

Farma nejprve Agrofertu patřila, následně byla převedena na anonymní akcie na doručitele. Díky tomuto manévru mohla získat dotaci 50 miliónů, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Následně sfúzovala s jednou z Babišových společností, a tak se do holdingu vrátila.

Babiš loni ve Sněmovně uvedl, že v době získání evropské dotace byli akcionáři farmy bratr jeho partnerky a jeho dvě dospělé děti. Předtím tvrdil, že s farmou nemá nic společného.

Objevily se spekulace, že by prezident mohl Babiše v případě odsouzení omilostnit. Tuto eventualitu Zeman odmítl, nicméně neopomněl dodat, že žádost o vydání obou poslanců považuje za „policejní provokaci”.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.