0

Policie obvinila Babiše a Faltýnka z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo

Vidělo: 1484 lidí

Policie obvinila předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Oba dva Právu a Novinkám potvrdili, že si převzali policejní usnesení o zahájení trestního stíhání.

„Převzal jsem usnesení o zahájení trestního stíhání v pseudokauze Čapí hnízdo,” sdělil Novinkám Babiš.

„Proti tomuto rozhodnutí jsem ihned podal opravný prostředek stížnost a předal celou věc svému obhájci,” zdůraznil Babiš. Šéf ANO dlouhodobě tvrdí, že se jedná o účelovou kampaň proti jeho osobě, která má ovlivnit blížící se sněmovní volby.

Považuji to celé za nesmyslJaroslav Faltýnek

S obviněním nesouhlasí ani Faltýnek a bude proti němu podávat okamžitě stížnost. „Považuji to celé za nesmysl,“ řekl Právu Faltýnek.

Jak uvedl, policie mu klade za vinu dotační podvod, kde v případě odsouzení hrozí trest v rozmezí od pěti do deseti let.

„Usnesení je v podstatě stejné jako žádost policie o mé vydání. Nechci to ale zatím blíže komentovat, předal jsem věc svému právníkovi. Se stíháním nesouhlasím, podám proti němu opravný prostředek,“ podotkl druhý muž ANO.

Doplnil, že byl po nějaké době v domovském Prostějově právě v pondělí a našel ve schránce výzvu k vyzvednutí listiny na poštu. „Tak jsem tam zašel a bylo to ono,“ dodal Faltýnek.

Vysočinský krajský předseda ANO Josef Kott v této souvislosti uvedl, že hnutí změny v kandidátní listině na Vysočině pro parlamentní volby nechystá. Podle něj je kauza zpolitizovaná. Faltýnek je na Vysočině lídrem hnutí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.