0

Babiš nepůjde na schůzku s Piráty. Potřebovali by lekci slušného chování, prohlásil

Vidělo: 1448 lidí

Vztahy mezi ANO a Piráty se dále vyostřují. V rámci povolebních vyjednávání se mají sejít ve středu odpoledne, na schůzce však bude chybět šéf ANO Andrej Babiš. Novinkám k tomu řekl, že Piráti by potřebovali lekci slušného chování. Jejich šéf Ivan Bartoš Babišovo tvrzení odmítl.

„Pan Babiš se té schůzky nezúčastní, asi nebyla úplně šťastná naše komunikace přes SMS, která to vzájemné setkání zdržela,“ uvedl ve středu před Sněmovnou Bartoš. Babiš mu prý důvody nesdělil. „Já jsem s panem Babišem nemluvil,“ konstatoval lídr Pirátů.

Za ANO tak bude vyjednávat poslanec Radek Vondráček a brněnský primátor Petr Vokřál. Babiš k tomu Novinkám doslova řekl, že nechce dělat Bartošovi stres.

„Čtu tady rozhovor pana Bartoše, tady říká: Nemá smysl jednat s ANO, kde jsou pan Faltýnek s panem Babišem momentálně stíháni. Pan (místopředseda Jakub) Michálek říká, že máme být ve vězení. Nechceme jim dělat stres, a tak jsme nominovali pana Vokřála a Vondráčka,“ prohlásil Babiš.

Dodal, že si původně myslel, že Piráti budou ve vládě a že by mohli mít na starost IT. Piráti však vládu s Babišem odmítají.

„Jejich chování... myslím, že by měli absolvovat kurz společenského chování a naučit se chovat. Možná by mohli začít od mateřské školky. Já už jsem dost starej na to, aby se mnou takhle někdo komunikoval. Pan Michálek, který říká, že mám být ve vězení,“ vztekal se šéf ANO.

Není to poprvé, kdy se Babiš opřel do Pirátů. Když se před volbami Bartoš vymezil proti programu ANO, Babiš tenkrát prohlásil, že lídr Pirátů asi hulil trávu.

Bartoš kvůli osočení zveřejnil SMS, kterou Babišovi stran plánovaného jednání poslal. Podivil se rovněž, co  neslušného na ní Babiš vidí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.