0

Faltýnek podpoří v prezidentské volbě Miloše Zemana

Vidělo: 1468 lidí

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek podpoří v blížící se prezidentské volbě Miloše Zemana. Řekl to novinářům ve čtvrtek před Poslaneckou sněmovnou, kde probíhají povolební jednání o budoucím uspořádání Sněmovny.

„Já osobně Miloše Zemana znám moc dlouho. Vážím si ho jako člověka a já mu svůj hlas dám,“ odpověděl Faltýnek na dotaz, zda současnou hlavu státu podpoří. Faltýnek vyjadřuje sympatie k Zemanovi dlouhodobě.

Kromě Faltýnka dlouhodobě podporuje Zemana například i dosluhující ministryně pro místní rozvoj za ANO Karla Šlechtová.

Šéf ANO Andrej Babiš nechtěl před parlamentními volbami říci, zda hnutí postaví do klání o Hrad vlastního kandidáta nebo někoho podpoří. Avizoval, že o případném adeptovi se bude rozhodovat ve stranickém referendu.

Babiš couvá

Tento týden však začal Babiš z prezidentské volby couvat a vypadá to, že žádné referendum se uvnitř ANO ani konat nebude.

„Není to pro nás téma. My stále řešíme klub a máme tam plno nových poslanců. Bavili jsme se o výborech, o programu a jednáme s ostatními stranami. Téma prezident teď není na stole,“ prohlásil v úterý Babiš.

Šéf ANO ani nevyvrátil, ani nepotvrdil, zda Zeman bude mít jeho podporu. Jak známo, politici však mají mezi sebou nadstandardní vztahy. Prezident se například zastává Babiše v kauze Čapí hnízdo.

Kandidáti na prezidenta se musí na ministerstvu vnitra oficiálně zaregistrovat do 7. listopadu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.