0

„Naše vláda bude vládnout jinak, než ty dosud”: Babiš dostal mandát k sestavení vlády

Vidělo: 1436 lidí

Lídr hnutí ANO, které zvítězilo v parlamentních volbách 20-21. října, Andrej Babiš dostal v úterý od českého prezidenta Miloše Zemana mandát na sestavení vlády.

„Prezident republiky pověřuje politickou osobnost, vítěze voleb, jednáním o sestavení vlády. Moji předchůdci svazovali toto pověření s tím, že kandidát na premiéra musel získat předem důvěru Poslanecké sněmovny. Rozhodl jsem se, že Andreje Babiše žádným takovým omezením svazovat nebudu," prohlásil Zeman na tiskové konferenci, kterou přenášela televize.

V případě, že vláda Andreje Babiše nezíská důvěru, využije prezident Zeman svého ústavního práva a jmenuje ho znovu premiérem. „Pokud by ji nezískal ani podruhé, bude to v rukou pana Vondráčka, pokud bude šéfem Sněmovny, aby rozhodl," dodal Zeman.

Babiš zdůraznil, že pozice ostatních parlamentních stran ho přinutila vytvářet menšinovou vládu. „Odmítnutí ostatních stran jsou kategorická, i když nechápu proč. Proto se budeme snažit sestavit menšinovou vládu a přesvědčit ostatní svým volebním programem, na kterém se s mnohými stranami shodneme," sdělil Babiš.

„Pro naše hnutí je to určitě velký den. Jsem poctěn tím, že mě pan prezident pověřil jednáním o sestavení vlády. Doufám, že přesvědčíme poslance a budeme mít vládu, která bude úspěšná a bude vládnout jinak, než ty dosud," dodal předseda hnutí ANO.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.