0

Zeman zamítl dohady o vlivu „ruské propagandy“ na volby

Vidělo: 1606 lidí

Kdy obviňují občany z toho, že jsou ovlivňováni cizí propagandou, pokládají je politici za nesvéprávné, řekl v pátek český prezident Miloš Zeman. Takto okomentoval prohlášení kandidáta na úřad prezidenta Jiřího Drahoše o tom, že říjnové parlamentní volby v zemi ovlivnila „ruská propaganda“, což se může projevit ve výsledcích voleb.

Na páteční tiskové konferenci Drahoš prohlásil, že ruské tajné služby a dezinformační portály v Česku, které působí v jejich zájmu, ovlivnily říjnové parlamentní volby a že něco takového se může stát i v průběhu voleb prezidenta. Podle slov politika nemá sice žádné důkazy, ale „cítí" to.

„Považuji za urážku, když v případě parlamentních voleb nebo prezidentských voleb někdo tvrdí, že občané mohou být ovlivněni imaginárními zahraničními službami. To by znamenalo, že jsou nesvéprávní. Člověk by snad neměl považovat občany za nesvéprávné," zdůraznil Zeman.

Drahošův výrok označil prezident za „zoufalý pokus upozornit na sebe šířením konspiračních teorií", který Zemanovi připomenul chování poražené demokratické kandidátky Hillary Clintonové v průběhu loňských prezidentských voleb v USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.