0

Mikulášská show v centru Prahy

Vidělo: 1492 lidí

Po celé České republice v úterý do podvečerních ulic vyráží Mikulášové, andělé a čerti. Jinak tomu není ani na Staroměstském náměstí v Praze, kde jsou pro děti připraveny od 16 hodin připraveny různé soutěže.

Dvouhodinová show plná hudby, her a soutěží o nejkrásnější masku přilákala na Staroměstské náměstí tisíce návštěvníků. Hodné děti za písničku či básničku obdrží od Mikuláše nadílku, naopak nenapravitelní hříšníci by se měli obávat toho, že skončí v čertově pytli.

Skutečný svatý Mikuláš žil kolem roku 300 a byl biskupem v Myře, antickém městě v dnešním jižním Turecku. Už během svého mládí se stal velmi oblíbeným, a to především díky své štědrosti. Rozdával chudým a stal se obráncem víry před pohanstvím a zachráncem nespravedlivě obviněných. Svatý Mikuláš je uctíván jako patron námořníků, obchodníků, dětí a studentů.

Tradice oslav svatého Mikuláše je zachovaná nejen v Česku, ale i v ostatních evropských státech. Rozdíly bývají obvykle v doprovodu Mikuláše, například v Německu místo čerta chodí Knecht Ruprecht. V Rakousku, Bavorsku nebo v Maďarsku se po boku Mikuláše objevuje strašidelný Krampus, jehož masky vzbuzují respekt i u dospělých.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.