0

Novoroční ohňostroj v Praze připomene sto let Československa

Vidělo: 1543 lidí

Tradiční novoroční ohňostroj bude tentokrát připomínkou 100. výročí vzniku Československého státu v roce 1918. Odpálen bude tradičně 1. ledna v 18 hodin z Letné a zakončen bude státní hymnou.

Tématem světelné show bude „Sto let v hlavním městě Praze“. Organizátoři chtějí připomenout nejenom vznik samostatného státu, ale rovněž „osmičkové roky”, které se zapsaly do našich novodobých dějin.

„Letopočty ve 20. století, na jejichž konci stála osmička, se téměř pravidelně zapisovaly do osudů českého, potažmo slovenského národa. A právě hlavní město Praha bylo svědkem mnoha událostí, které významně zasáhly do naší historie,“ uvedla k tomu primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Diváci si tak připomenou mimo jiné vznik republiky, události květnového povstání, roku 1968 i revoluci v roce 1989.

Show bude trvat 660 sekund a nabídne sférické pumy, pumy s efektem státní vlajky, ohnivé hřiby simulující nálet i červené osmnáctimetrové sloupy.

Vedle sta let od vzniku Československa připomene ohňostroj rovněž 25 let samostatné České republiky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.