0

Špatné manželství je lepší než žádné, domnívájí se Češi

Vidělo: 1320 lidí

Podle průzkumu udělaného v únoru 2017 Centrem pro výzkum veřejného mínění je většina Čechů proti tomu, aby spolu partneři žili před vstupem do manželství.

Tento názor má 71 % dotázaných občanů. Navíc 72 % respondentů uvádí, že špatné manželství je lepší než žádné.

Ale podle údajů Českého statistického úřadu se každým dnem se zvyšuje počet svobodných osob a ubývá počet ženatých a vdaných. Podle výsledků statistiků za rok 2016 je ženatých 48,5 % mužů. V porovnání s tím ženatých bylo o deset let dříve 53,8 %. Počet vdaných žen za toto období klesl o 4,5 %. V roce 2006 bylo vdaných žen 50,4 % a v roce 2016 už 45,9 %.

Věk ženatých mužů a žen se také zvýšil. V roce 2006 byl průměrný věk ženatých mužů 31 let a žen 28 let. V současné době je průměrný věk mužů37 let a 33 let u žen.

Přesto v roce 2016 počet uzavřených manželství vzrostl o 2,6 tisíce ve srovnání s předchozím rokem a počet rozvodů klesl o 1,1 tisíce, Česko ještě nepřekonalo výsledky 70. let, kdy byl počet uzavřených sňatků dvakrát větší. Vzhledem ke statistice vidíme, že většina Čechů nepospíchá s uzavřením manželství, naopak dává přednost svobodě. Je to problém nebo norma dnešní doby?

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.