0

Špatné manželství je lepší než žádné, domnívájí se Češi

Vidělo: 1451 lidí

Podle průzkumu udělaného v únoru 2017 Centrem pro výzkum veřejného mínění je většina Čechů proti tomu, aby spolu partneři žili před vstupem do manželství.

Tento názor má 71 % dotázaných občanů. Navíc 72 % respondentů uvádí, že špatné manželství je lepší než žádné.

Ale podle údajů Českého statistického úřadu se každým dnem se zvyšuje počet svobodných osob a ubývá počet ženatých a vdaných. Podle výsledků statistiků za rok 2016 je ženatých 48,5 % mužů. V porovnání s tím ženatých bylo o deset let dříve 53,8 %. Počet vdaných žen za toto období klesl o 4,5 %. V roce 2006 bylo vdaných žen 50,4 % a v roce 2016 už 45,9 %.

Věk ženatých mužů a žen se také zvýšil. V roce 2006 byl průměrný věk ženatých mužů 31 let a žen 28 let. V současné době je průměrný věk mužů37 let a 33 let u žen.

Přesto v roce 2016 počet uzavřených manželství vzrostl o 2,6 tisíce ve srovnání s předchozím rokem a počet rozvodů klesl o 1,1 tisíce, Česko ještě nepřekonalo výsledky 70. let, kdy byl počet uzavřených sňatků dvakrát větší. Vzhledem ke statistice vidíme, že většina Čechů nepospíchá s uzavřením manželství, naopak dává přednost svobodě. Je to problém nebo norma dnešní doby?

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.