0

Kde najdeme jméno Václava Havla. Znáte tato místa

Vidělo: 1397 lidí

Přesně před šesti lety, 18. prosince 2011, zemřel první prezident České republiky Václav Havel. Krátce na to se začaly rojit různé nápady, co všechno bude v České republice po našem prezidentovi pojmenováno. Co tedy dnes v ČR nese jméno Václava Havla?

Dá se říci, že „Havlomanie" pohasla dříve, než se skutečně rozjela. A výsledkem je letiště, náměstí a pár ulic…

Začněme v našem hlavním městě. Největším uznáním se Havlovi zajisté dostalo, když po něm bylo pojmenováno pražské letiště v Ruzyni, které se od 6. října 2012 oficiálně nazývá Letiště Václava Havla Praha. Na letišti v Terminálu 2 však českého prezidenta připomíná i dílo architekta Bořka Šípka — Forum Havlum. Jde o o „věž", která prochází od přízemí až do prvního patra. Jednotlivě lze vcházet dovnitř na balkóny, kde divák může sledovat promítání citátů Václava Havla.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.