0

Do školství musí přitéct desítky miliard, tvrdí po jednání Babiše s odbory ministr

Vidělo: 1447 lidí

V roce 2021 bude průměrný plat učitele 46 000 korun. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO), který v pátek jednal se zástupci školských odborů. Podle ministra školství Roberta Plagy se bude muset rozpočet školství v následujících čtyřech letech zvýšit o 50 miliard korun.

„Platy učitelů by podle plánů vlády měly do konce volebního období vzrůst na 150 procent současné průměrné mzdy v ČR,“ tvrdí Babiš.

Vláda chce, aby letos vzrostly platy učitelů o 3500 korun, nepedagogičtí pracovníci by si měli polepšit o 3000 korun.

„My jsme se bavili o potřebě nafázovat navyšování (platů), aby to nebylo o 30 procent v posledním roce tohoto volebního období,” citovala ministra ČTK. V příštím roce by podle ministra Plagy mělo jít na mzdy pedagogů až 12 miliard korun.

Babiš s Plagou v pátek jednali s předsedou Českomoravského odborového svazu pracovníků školství (ČMOS) Františkem Dobšíkem, předsedou Vysokoškolského odborového svazu Petrem Baierlou a místopředsedkyní ČMOS Markétou Seidlovou.

Odboráři jsou s vládní vizí navyšování mezd spokojeni.

Vláda ve svém programovém prohlášení slibuje, že posílí technické školství, vnese pořádek do soustavy vysokých škol či posílí výuku jazyků, informačních technologií a technického vzdělávání.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.