0

V Česku po víkendu udeří mráz

Vidělo: 1430 lidí

Po teplejším lednu vtrhne po víkendu do Česka mrazivé počasí. Teploty se podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu dostanou do podprůměrných hodnot. Rtuť teploměru by v noci měla klesnout až k minus 15 stupňům, mrznout by mělo i během dne. Oteplit by se mělo až v polovině února. Srážkově by měl být únor spíše průměrný.

V týdnu od 5. do 11. února by se noční teploty měly pohybovat v intervalu -6 až -12 stupňů Celsia, při vyjasnění mohou být ještě nižší. Denní se budou pohybovat mezi 0 až -5 stupni.

Oteplovat by se mělo až v polovině února, kdy by teploty měly vystoupit na hodnoty kolem průměru pro tuto roční dobu. Noční teploty by se měly pohybovat od -3 až do -10 stupňů, denní pak v intervalu -2 až 5 stupňů.

V podobném duchu by měl být charakter počasí i třetí únorový týden, a to v období od 19. do 25. 2. V noci by mělo mrznout a teploty klesat až k -10 stupňům, během dne by se měly pohybovat nad nulou v intervalu 1 až 5 stupňů.

Na začátku března předpovídají meteorologové pro noc mráz, kdy by teploty mohly klesnout až k -12 stupňům, během dne by se měly držet na úrovni kolem 5 stupňů.

Meteorologové upozorňují, že během období od 5. února do 4. března může docházet i k výraznému kolísání teplot v jednotlivých dnech. Nicméně období bude jako celek teplotně průměrné. Z hlediska srážek se neočekávají velké odchylky, ve všech týdnech předpokládají srážkově normální průběh počasí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.