0

Hlavnímu „ruskému hackerovi“, kterého zadrželi v Česku, ukradli Mercedes

Vidělo: 1359 lidí

Policie zadržela zloděje auta Mercedes-Benz, který stál asi dva miliony Kč. Majitelem auta, které ukradli na konci minulého roku, je Jevgenij Nikulin. Americké úřady podezírají muže z nabourání se do LinkedIn a Dropbox a také z útoků na servery demokratické strany. Hrozí mu více než 50 let vezení.

Telegramový kanál Mash sdělil, že se doposud auto Mercedes-Benz AMG GLE 63 nepodařilo vrátit, i když policie zločince dopadla.

Americká vláda podezírá Rusa z nabourání se do systému LinkedIn, Dropbox a Formspring. Autoři kanálu informují, že Češi vybírají, kam Nikulina vyhostit — do USA nebo Ruska, hrozí mu 54 let vězení.

Podle bývalého mluvčího Bílého domu Joshe Earnesta zadržení Nikulina v Praze je častí tajného vyšetřování kybernetických útoků na servery demokratické strany, které vede Ministerstvo spravedlnosti USA a FBI.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.