0

Jaro dorazí už příští týden, v pondělí bude až 15 stupňů

Zobrazeno: 1272

Meteorologové na následujících 30 dní slibují průměrné teploty a množství srážek nevybočující z dlouhodobých hodnot. Plyne to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Velmi teplý bude úvod příštího týdne, kdy se na východě teploty dostanou až k 15 stupňům.

Období od 12. března do 8. dubna nabídne coby celek průměrné teploty. Teplejší, než je obvyklé, bude příští týden.

„Maximální denní teploty budou nejčastěji v intervalu 7 až 12 stupňů Celsia, jen v pondělí na východě Moravy a Slezska až 15 stupňů,” očekávají meteorologové. Po celý týden bude nejčastěji oblačno až zataženo s přeháňkami či deštěm, v horských polohách se sněžením.

Druhý a třetí týden období, tedy od 19. března do 1. dubna budou teplotně pravděpodobně průměrné. Poslední týden od 2. do 8. dubna vychází jako nejteplejší s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 12 stupňů Celsia.

Ani z hlediska srážkových úhrnů nepřinese sledované období výraznější excesy.  „Nejvíce srážek by mělo spadnout hned v prvním týdnu s průměrným týdenním úhrnem v rámci ČR kolem 12 milimetrů. Pravděpodobně nejméně srážek spadne v týdnu od 19. do 25. března, kolem 5 milimetrů,” uvádí výhled.

Průměrná teplota v celém sledovaném období je 5,1 stupně Celsia, průměrný úhrn srážek odpovídá 42 milimetrům.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.