0

„Takže naši legionáři bojovali proti Hitlerovi už v 1. světové!“ Trapas Šlechtové

Vidělo: 1536 lidí

Během návštěvy Ukrajiny ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová omylem ocenila boj československých legionářů proti Hitlerovi v roce 1918. Historické nesrovnalosti si ihned povšimli uživatelé sociálních sítí.

Nepříjemná událost se odehrála po návštěvě města Bachmač, kde 8. — 13. března 1918 sváděly československé legie boj proti německé přesile. Na svém Instagramu Šlechtová v angličtině napsala: „Navštívila jsem Bachmač, abychom si společně připomněli československé vojáky bránící vesnici proti Hitlerovi."

Jak upozorňuje portál Aktuálně.cz, byl v té době „devětadvacetiletý Adolf Hitler bezvýznamným německým desátníkem na západní frontě". Šlechtová sice svůj příspěvek smazala, ale snímek se již začal šířit internetem.

Uživatel lukasb45 na jejím profilu napsal: „Admin to tady maže jako o život, přitom už to lítá po celém webu. Je suis Karla!!!!".

„Čert vem Adolfa. Tady už jde o to, že paní neumí přiznat chybu a raději cenzuruje nebo to hází na jiné," píše bronislav_svoboda.

„Jo takhle… takže naši legionáři bojovali proti Hitlerovi už v 1. světový," směje se nad omylem ministryně bezda10@lukasb45.

Šlechtová vzniklou nesrovnalost vysvětlila záměnou fotografií na jejím profilu. „Ta hloupá chyba na mém Instagramu vznikla záměnou dvou fotografií z Bachmače a Sokolova. Škoda, že se již neřeší správný text v češtině. Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Celá má delegace je svědkem mých projevů a vyjádření úcty k historii a padlým na obou místech.," napsala ministryně na svůj Facebook.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.