0

V chemičce v Kralupech nad Vltavou došlo k výbuchu

Vidělo: 1609 lidí

Nejméně šest lidských životů si vyžádal výbuch v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Další lidé byli zraněni. Na místě zasahují všechny záchranné složky. Vinohradská nemocnice v Praze aktivovala tzv. traumaplán.

Příčina exploze zatím není známá.

„Bylo nalezeno 6 mrtvých osob a jsou zde i další těžká zranění," informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Výbuch v chemičce potvrdila také policejní mluvčí Markéta Johnová.

„Podle prvotního oznámení došlo v jedné firmě v Kralupech k výbuchu. Na místě jsou všechny složky Integrovaného záchranného systému. Dochází k záchranným pracem. Pak budou zjišťovány příčiny a okolnosti," oznámila.

Starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček informoval, že areál je uzavřený. Uvádí, že uvnitř chemičky explodovala nádrž. Další nebezpečí však podle něj již nehrozí a lidé v okolí nejsou ohroženi.

„Můžu potvrdit, že v našem areálu došlo k mimořádné události. Zasedá krizový štáb," oznámil mluvčí firmy Unipetrol, pod kterou Synthos spadá, Pavel Kaidl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.