0

Češi mají nejjedovatější auta v Evropě

Vidělo: 1514 lidí

Auta v České republice nejvíce znečišťují ovzduší v EU, tvrdí nová studie. Další nové členské země na tom nejsou o moc lépe.

Česká republika drží šesté místo od konce co dopočtu vozidel na alternativní pohon (0,7 %). Průměrné stáří vozidla je 14,5 let, šesté místo v EU, a Česko má třetí nejhorší ovzduší v EU.

Polsko se umístilo na druhém místě. Přestože podle výzkumu The Eco Experts polští řidiči mají nejvíce osobních vozidel na alternativní pohon (15,5 %), v ostatních kritériích příliš neuspěli. Polsko má především nejstarší auta v Evropě (17,2 let) a má nejvíce zaznamenané znečištěné ovzduší.

Estonsko je na třetím místě. Průměrné staří vozidla je 15,1 let a pouze 0,6 % vozidel jezdí na alternativní pohon. Estonsko je navíc páté v počtu aut na osobu.

Na čtvrtém a pátém místě se umístily Chorvatsko a Slovensko. Následují je Slovinsko a Rumunsko.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.