0

Jak polští a čeští vojáci změní průběh války v Afghánistánu?

Vidělo: 1769 lidí

Český portál Novinky.cz 22. března sdělil, že česká armáda plánuje posílení své zahraniční mise o další stovky vojáků.

V Afghánistánu má být česká přítomnost zvýšena z 250 na 390 lidí. Rozhodnutí o zvýšení počtu vojáků v Afghánistánu přijalo rovněž Polsko. Prezident Andrzej Duda sdělil na kábulské schůzce s afghánským premiérem Abdulláhem Abdulláhem, že do Afghánistánu má být vysláno dalších 50 vojáků.

Podle zpráv v afghánských médiích se dnes v Afghánistánu čítá 13,5 tisíce zahraničních vojáků, kteří působí v rámci mise Rezolutní podpora. Jak se projeví toto „posílení" kontingentu na situaci v Afghánistánu?

Jawid Kohistani, bývalý generál afghánské armády a vojenský analytik, řekl Sputniku v komentáři k rozhodnutí Polska a Česka toto: „Toto posílení se vůbec na situaci v Afghánistánu neprojeví. Nedokázaly-li státy, jež tam vyslaly stovky svých vojáků, ničeho dosáhnout, co se pak dá říci o 50 polských vojácích? Nehrají žádnou roli!"

Podle Kohistaniho přijalo Polsko toto rozhodnutí v rámci svých závazků vůči NATO a jeho jediným úkolem je demonstrace své věrnosti Alianci, a nikoli pomoc Afghánistánu.

Kohistani má za to, že všechny tyto kroky mají jeden cíl. Dokázat věrnost členství v NATO. Zdůraznil, že to vše nemá nic společného s poskytnutím pomoci Afghánistánu, a dodal: „Existují jiné sféry a směry, kde by byla pomoc účinnější než posílení vojenského kontingentu o několik lidí."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.