0

Gigantický králík snědl člověka v Česku a uchvátil internet

Vidělo: 1493 lidí

Uživatele mezinárodního fóra Reddit překvapila socha českého umělce Adama Trbuška, která zobrazuje králíka, jež požírá člověka.

Dílo bylo odhaleno v Plzni před dvěma roky, oficiálně se jmenuje Panoptikum. Trbušek navazoval na Goyův obraz Saturn požírající svého syna. Zatímco Goya narážel na Napoleona, který uchvátil Španělsko, Trbušek podle jeho slov chtěl zachytit současný stav věcí, totiž diktátora, který není konkrétní osobou, ale kterého tvoří všichni lidé dohromady.

Zatímco mnozí ocenili parafrázi Goyovy tvorby, ne všechny nadchlo moderní umění.

Několik uživatelů zaujala skutečnost, že tato socha se nachází v Česku.

„No, moje země je plná překvapení," píše Čech s nickem Fingsher.

„Zdá se mi, že Češi mají rádi černý humor, o čemž jsem dříve netušil?" ptá se překvapený brojsd. Později se však přiznává, že o Česku neví nic.

„Zkurvený chlap. Žiju vedle. To je zkurveně strašné vidět, jak tyto oči září, když ho nevidíš dost často, abys ho rozeznával z dálky," stěžuje si tomviky.

Další spojili tuto sochu s nedávnými Velikonocemi.

„Po desetiletích sledování uříznutých hlav svých čokoládových bratrů, má velikonoční králík konečně svoji hostinu," ironizuje DeadHeartMare.

„Tento člověk by měl být z čokolády," přidává se k němu Method6.

„V USA člověk jí sladkého velikonočního králíka. V České republice králík jí člověka," poznamenává Evergreen_Night.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.