0

Eurovize 2018: Překvapí český zpěvák svět?

Vidělo: 1618 lidí

Dokáže Mikolas Josef vydobýt první české vítězství v Eurovizi? Jeho šance nejsou vůbec špatné.

Po letech ženských balad na Eurovizi přijíždí zpěvák s moderní rytmickou skladbou Lie To Me s lehkým jazzovým nádechem. Dvaadvacetiletý Mikolas Josef pochází z rodiny hudebníků, ale svou kariéru začínal jako model a prezentoval takové značky jako Diesel nebo Prada. V roce 2015 však s modelingem končí a začíná se naplno věnovat hudbě.

Mikolas dostal nabídku reprezentovat Česko vloni s písní My Turn. On však odmítl s tím, že balady nejsou jeho hudebním stylem a místo něho do Kyjeva jela Martina Bárta.
Česká republika na své první vítězství v Eurovizi teprve čeká. Její předešlí účinkující na soutěži prozatím příliš nezazářili. Doposud se zúčastnili soutěže pouze šestkrát, poprvé v roce 2007, kdy do Finska jeli Kabáti s písní Malá dáma. V roce 2009 vystoupili Gipsy.cz a pak Česko na šest let zmizelo. Poprvé do finále Česko dostala Gabriela Gunčíková v roce 2016 s písní I Stand, kde skončila na 26. místě.

Jak tvrdí deník Metro, Gunčíková je prozatím jediná zpěvačka, která od televizních diváků dostala nula bodů. Teď se ale vše může změnit. Podle bookmakerů má Mikolas šance vyhrát 9:1 a je třetím největším favoritem. Jeho videa jsou navíc na oficiálním YouTube kanálu Eurovize poměrně populární a již teď mají přes 1,9 milionu zhlédnutí. Kromě toho, že Mikolas dostal možnost jet na Eurovizi, před týdnem podepsal kontrakt s hudebním vydavatelstvím RCA Records.

Letos se bude Eurovize konat v Lisabonu díky vítězství portugalského zpěváka Salvadora Sobrala v roce 2017. Mikolas bude v semifinále 8. května vystupovat jako pátý a bude bojovat o postup do finále, které se bude konat 12. května.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.