0

Dopravu v Praze zkomplikuje maraton. Omezení se týkají také autobusů a tramvají

Vidělo: 1471 lidí

S řadou dopravních omezení musí počítat v neděli návštěvníci i obyvatelé Prahy, a to kvůli konání 24. ročníku Pražského maratonu. Některá omezení začala platit už v neděli ráno. Uzavírky ulic, mostů a náměstí nebo zákazy parkování se dotknou především řidičů aut, nicméně maraton ovlivní také provoz některých tramvajových a autobusových linek.

Start závodu je v 09:00 na Staroměstském náměstí. Dopravní uzavírky na některých místech ale začnou již o několik hodin dříve.

Ovocný trh bude uzavřen od 06:00 do 17:00, dolní část Václavského náměstí od 06:00 do 18:00 a Staroměstské náměstí od 06:00 do 17:15. Již před závodem budou uzavřeny také ulice Celetná, Pařížská, 17. listopadu nebo Mánesův a Čechův most.

Uzavírky na nezbytně nutnou dobu

Do ukončení závodu přibližně v 16:00 budou postupně uzavírány další ulice na trase maratonu. "Jednotlivé úseky budou uzavřené na nezbytně nutnou dobu a poté, co jimi proběhne poslední závodník, bude v těchto úsecích provoz opět obnoven," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté žádají řidiče, aby sledovali aktuální dopravní zpravodajství, a pokud možno se až do odpoledne vyhýbali oblasti, kudy maraton vede.

Změny v hromadné dopravě

Na omezení kvůli běhu by se v neděli měli připravit také cestující v hromadné dopravě. Dopravní podnik doporučuje používat v centru města přednostně metro, které bude mít posílený provoz.

Podle informací na webu pražského Dopravního podniku budou zhruba od 08:45 kvůli závodu změněny trasy tramvajových linek 1, 2, 12, 15, 17, 18 a 25.

V dalších hodinách přibližně až do 16:10 se uzavírky dotknou navíc linek 3, 5, 7, 9, 14, 16 a 22 a celý den bude přerušen provoz linek 23 a 41. Přerušení provozu, nebo odklon čekají rovněž autobusové linky 176, 192, 194 a 207.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.