0

Na hlavním tahu z Brna do Vídně je semafor, kolona měřila až šest kilometrů

Vidělo: 1409 lidí

S velkými dopravními komplikacemi musejí další měsíce počítat řidiči jedoucí po hlavním tahu z Brna na Vídeň, po silnici 1/52, na mostě přes vodní dílo Nové Mlýny. V sobotu zde silničáři kvůli špatnému stavu mostu umístili semafor a provoz je veden kyvadlově. Během dne byla kolona ve směru z Rakouska až šest kilometrů dlouhá.

Silničáři původně počítali, že most na frekventované silnici budou muset uzavřít úplně. Zjistili totiž, že je v horším stavu, než původně předpokládali. Po dalších propočtech se ale rozhodli dopravu na mostě zachovat, byť kyvadlově. Na mostě tak vznikl jeden pruh, po němž mohou auta jezdit rychlostí maximálně 40 kilometrů v hodině. Navíc mezi sebou musí nechávat rozestupy alespoň 25 metrů.

 

Podle policie se hned první den omezení v jednu chvíli vytvořila ve směru z Rakouska dlouhá kolona, v níž řidiči stáli několik desítek minut. „Řidiči by měli počítat s tím, že kolony se před omezením budou tvořit,“ upozornil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

„V rámci dopravního opatření dojde k narušení plynulosti silničního provozu. Tento nepříznivý dopad bude eliminovat osazení inteligentního semaforu s detekcí kolon a s proměnným časováním. Doba dopravního opatření je v současné době stanovena do 30. dubna 2019, a to s ohledem na předpokládanou dobu zahájení opravy nosné konstrukce mostu,“ dodal Jiří Klement z Jihomoravského krajského úřadu.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.