0

Vyvrátil Ovčáček zprávu českých medií ohledně kauzy novičoka?

Vidělo: 1554 lidí

Poslední dobou se zvýšil počet stránek na sociálních sítích tiskového mluvčího českého prezidenta Jiřího Ovčáčka. A občas je obtížné pochopit, jaká z nich je pravá a co ve skutečnosti řekl Jiří Ovčáček.

Na facebookové stránce Jiří Ovčáček byl sdílen odkaz na článek ŠOK! Bakalův Respekt a ČT šíří dezinformace!, který byl opublikován na webu Svobodný názor. Ten blog se objevil už před rokem a v českých médiích se o něm hodně psalo.

Ve článku autor vyvrátil zprávu, kterou dříve šířila česká media týdeník Respekt a Česká televize, o tom, že vyjádření prezidenta republiky na TV Barrandov ve čtvrtek dne 3. 5. 2018 ke kauze A-234(novičok) bylo koordinováno s Ruskem a uvedl fakta, že to není pravda.

Týdeník Respekt a Česká televize dříve oznámily, že Rusko dopředu vědělo, co a kdy český prezident řekne. A obrátily pozornost na čas, kdy ruská agentura TASS zveřejnila Zemanovo prohlášení, že to bylo o „minutu později".

Ve zprávě je podrobněji popsáno, jak to opravdu bylo. Uvádí se zde, že pořad byl dne 3. 5. 2018 zahájen ve 20:15 a prezident republiky se ke kauze A-234 (novičok) vyjádřil už v cca 20:33.

„ČTK, tedy česká veřejnoprávní agentura, vydává rychlou zprávu, tzv. fleš, ve 21:10! Teprve poté následovalo zpravodajství ruských médií," podotkl autor.

Také poznamenal, že útoky na kohokoliv s jiným názorem, vedené pod rouškou boje s Ruskem, ohrožují svobodnou diskusi v České republice a že tito vykladači „jediné pravdy" svým fundamentalismem ničí svobodné názorové prostředí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.