0

Palestina odvolala velvyslance z České republiky

Vidělo: 1544 lidí

Vláda Palestinské autonomie předvolala ke konzultaci své zvláštní zástupce ze čtyř evropských zemí poté, co USA přesunuly své velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma, uvádí se v oficiální zprávě na webových stránkách palestinského ministerstva zahraničních věcí.

Ministerstvo předvolalo velvyslance z Rumunska, České republiky, Maďarska a Rakouska v souvislosti s přítomností velvyslanců těchto zemí na slavnostním otevření nového Velvyslanectví USA v Jeruzalému.

V pondělí se v Izraeli konalo slavnostní otevření nového amerického velvyslanectví, které bylo přesídleno z Tel Avivu do Jeruzaléma. V tento den došlo na hranici pásma Gazy k masovým protestům spojeným s touto událostí a také s výročím vzniku Izraele.

Během nepokojů zahynulo více než 60 Palestinců a minimálně 2 tisíce bylo zraněno.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.