0

Připravila byrokracie české děti o školní obědy?

Vidělo: 1963 lidí

Do roku 2020 mohou kraje České republiky použít až 400 milionů korun pro zaplacení školních obědů pro děti z chudých rodin. Za poslední čtyři roky bylo ale využito jen něco přes 60 milionů korun. O tom informuje portál idnes.

„Na konci dubna ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uzavíralo „přihlášky" krajů do svého projektu obědů do škol pro příští školní rok. Ze 14 krajů jich mezi těmi, které si o dotaci na školní obědy řekly, pět chybí," říká portál.

Ve středočeském kraji si například stěžují, že rozdělování prostředků na školní obědy pro děti je příliš komplikované, jelikož Ministerstvo práce a sociálních věcí neposkytuje žádné finance na řízení projektu a v důsledku nedostatku personálu není možné tento projekt zvládnout, píše idnes.

Tento kraj přitom ani neví, kolik školáků vyrůstá v sociálně slabém prostředí.

„Dá se předpokládat, že v Ústeckém kraji by mohlo školní obědy zdarma využívat ještě více dětí než v okolí Prahy," říká portál, přestože se jedná o jeden z krajů, jenž se do projektu nezapojil.

Podle idnesu mohou být v některých případech překážkou sami rodiče, jež se bojí, že využíváním dotovaných obědů by přišli o jiné sociální dávky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.